KLIENCI:

  • plansza1
  • plansza2
  • plansza3

Jak pisać teksty na strony internetowe?

Teksty na www = Wizja zleceniodawcy + sugestie copywritera + techniki SEO + AIDA

Na starcie należy podkreślić... z resztą wiadomo. Teksty na stronę nie powstają od tak. Jaki temat? Meble klasy Premium! Acha, to piszę. Nic z tych rzeczy. Doświadczenie i rutyna mogą okazać się niezbyt dobrymi doradcami. Zanim położymy ręce na klawiaturze....

Pisanie tekstów pod kontrolę

Wsłuchujemy się w każde słowo zleceniodawcy, który najlepiej zna swoją branżę i wie, co trzeba powiedzieć. Inaczej - zleceniodawca wie, co klient chce usłyszeć. Każda sugestia jest na wagę złota. Teksty internetowe i teksty na strony www pozbawione pewnych informacji są nagie i szybko zaczynają rumienić się ze wstydu. Naturalnie nie wolno pozostać bezkrytycznym. Widzimy temat z pewnej perspektywy i mamy do niego dystans. Dobry copywriter jak stylista u fryzjera - powinien słuchać, ale także proponować, w jakich tekstach będzie firmie najbardziej do twarzy.

Teksty na stronę "pod pozycjonowanie"

Bez wykorzystania technik SEO teksty na strony będą mało produktywne. Stylistyka może olśniewać, siła przekazu może porażać, ale jeśli strona www nie będzie już z daleka widoczna w Internecie, to nikt nie będzie wiedział o jej istnieniu. Umiejętne implementowanie fraz SEO oraz słów kluczowych w tekstach zdecyduje o jej wartości dla wyszukiwarki Google.

Teksty na www pisane pod sznurek

Nie ma tu miejsca na jazdę bez trzymanki. Bezwzględnie podczas redakcji tekstów na www należy posługiwać się systemem AIDA. Tylko w ten sposób unikniemy chaosu informacyjnego. To system wyznaczy zdrowe proporcje pomiędzy ilością "cekinów marketingowych", a twardym przekazem merytorycznym - serwowanym oczywiście w możliwie apetyczny sposób.

Pisanie tekstów na www

...to temat wielowarstwowy. Przypomina cebulkę, gdy zdejmiemy jedną warstw… i tak dalej.

Dlatego kolejne teksty już niedługo.

Pozdrawiam, NocnyCopywriter

Odwiedź www.nocnycopywriter.pl www.tekstynastrone.com